Tuin in de kijker: Mega-loungen

Voor zowel ontwerp als aanleg van deze tuin in Erembodegem gaven de eigenaars carte blanche aan Rik en Timothy. De enige vereiste was een onderhoudsvriendelijke tuin in een hedendaags jasje. Daar de achtertuin aansluit op een beschermd natuurgebied, wensten ze ook enige afscherming van de spiedende blikken van wandelaars en fietsers.

In deze kleine tuin staat genieten centraal en daarvoor hoeven de eigenaars niet ver de deur uit. Tegen de leefruimte leunt immers een breed terras aan, deels in megategels, deels in tropisch hardhout. Een lang pad in lichtgrijze megategels met geïntegreerde verlichting zorgt voor de verbinding met een tweede hardhouten loungeterras achteraan in de tuin.

Dit verhoogde terras kreeg een kader van zandwitte kiezel. Met dezelfde megategels werd een moderne, robuuste zitbank vervaardigd. Hoge grassen mogen er de witte kunststof wand als canvas gebruiken voor hun decoratieve halmen. Langszij blijft het zicht op het natuurlijke landschap gevrijwaard. De ondiepe vijver tussen leefterras en grasperk werd niet beplant, maar kreeg louter een spiegelende functie. In de borders aan de perceelsgrenzen treffen we een gevarieerde lage beplanting op kleur. De contrasten van rood, bordeaux en purper laten zich perfect combineren met de witte wanden en lichte megategels. Dit loungeconcept oogt tijdloos, is opgebouwd uit duurzame, hedendaagse materialen en krijgt een frivole toets door de gekozen beplanting.

 

Verantwoordelijke tuinaannemer

Tuinarchitectengroep E.C.O. bvba
Rik Olivier / Timothy Cools
9320 Nieuwerkerken (Aalst)
M 0486 75 67 67

> Deze tuin won zilver in de rubriek '< 250m²' van de wedstrijd 'De Vlaamse Tuinaannemer 2011'

Terug naar boven